Душек за бебе – Magniflex

11200 ден

Совршена ортопедска поддршка за правилен раст и развој на бебињата додека спијат.

Димензија: 60 x 120 x 10 cm
Category:

Description

Душекот за бебе од Magniflex е изработен од Elioform пена која дава правилна поддршка на ‘рбетниот столб и го задржува телото во правилна позиција.
Навлаката е изработена  од бамбусова ткаенина за зголемена пропустливост на воздухот.
Антиалергиски слој со меко полнење за дополнителна удобност
Заштита на детето од алергии и респираторни проблеми
Навлака која се вади и пере

  Димензија: 60 x 120 x 10cm

   

  Additional information

  Dimensions 50 × 26 × 5 cm
  Состав

  патентирана мемори пена

  Customer Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “Душек за бебе – Magniflex”

  Your email address will not be published. Required fields are marked *