Перница за дете – Magniflex

4590 ден

Идеална поддршка за вашите најмили додека спијат.

Се препорачува за деца поголеми од 2 години

Димензија: 60 x 34 x 7.5cm
Category:

Description

Детската перница од италијанскиот бренд Magniflex е идеална поддршка за вашите најмили додека спијат. Оваа перница се препорачува за деца од 2 години.

Патентираната мемори пената е дизајнирана да даде соодветна поддршка на вратот, главата и рамењата. Специјалниот дизајн со дупчиња на површината на перницата, дозволува воздухот да циркулира низ перницата, со секое движење на главата.

Навлака изработена од Outlast вискозна ткаенина, која делува како совршен термо регулатор и лесно се вади и пере.

Димензија: 60 x 34 x 7.5cm

 

Additional information

Dimensions 50 × 26 × 5 cm
Состав

патентирана мемори пена

Customer Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Перница за дете – Magniflex”

Your email address will not be published. Required fields are marked *